Сійся, родися жито, пшениця,

Всяка пашниця,

На щастя, на здоров’я,

На Новий рік,

Щоб краще вродило як торік:

Коноплі під стелю,

А льон – по коліна;

Щоб у вас, голова не боліла.

Будьте здорові З Новим роком, З Василем!

13 січня ми святкуємо свято Маланки, а 14 січня – свято Василя, або старий Новий рік. У передноворічну ніч діти співають під вікнами сусідів щедрівки, або маланкують. Щедрівки – твори, які передавали настрої та бажання простого народу, будили його уяву про краще життя, зачаровували слухачів щедрістю та поезією слова.

         Дійовими особами Маланки виступали тварини – «коза», «журавель», «бик», демонологічні персонажі. Центральну роль Маланки виконував парубок, перевдягнений у народне вбрання дівчини. Під хатою або зайшовши до неї, учасники дійства розігрували кумедні сценки – інтермедії. А зранку 14 січня хлопчики ходили по хатах і «посівали». «На щастя, на здоров’я, на Новий рік» - саме так поздоровляли хазяїв з Новим роком і, розкидаючи зерно, бажали доброго врожаю, здоров’я та удачі.

         Сьогодні до Монастирищенської районної бібліотеки  завітала щедрувальна група-вихованців ЗОШ №5.  Дівчатка та хлопці вітали бібліотекарів чудовими щедрівками, водили «козу», а хлопці посіяли, промовляючи – «На щастя, на здоров’я, на Новий рік».

         В бібліотеці панувала святкова атмосфера, всім було весело, бібліотекарі отримали гарний настрій, а діти солодкі подарунки. Дякуємо за вітання та співпрацю! 

Ви тут: Home Новини району Від Різдва до Маланки звучать щедрівки та колядки