14  лютого у  Монастирищі пройшли урочистості з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.Розпочалися офіційні заходи з покладання квітів до пам’ятного знаку полеглим воїнам.  Урочистою ходою воїни-інтернаціоналісти пройшли від площі Героїв Майдану до меморіального знаку афганцям, де усі спільно помолилися за душі тих воїнів, які загинули, а також за тих, хто не дожив до сьогоднішніх днів.

 

Керівництво району поклало вінки та квіти до пам’ятного знаку воїнам-афганцям з надією на те, що війна більше не відбиратиме життя молодих, сповнених оптимізму та життєвої енергії мужніх синів України.

Далі у залі професійного ліцею  учасників заходу вітали заступник голови  райдержадміністрації Руслан Терещук, голова районної ради Микола Орендарчук, заступник міського голови Володимир Храновський, районний військовий комісар Євгеній Лозовий, голова районної організації воїнів –інтернаціоналістів Леонід Прудиус.  

Як зазначив у своєму виступі Руслан Миколайович, усі, хто пройшов війну в Афганістані, свято вірили, що вони виконують важливу державну місію й прагнули забезпечити мир і спокій на багатостраждальній афганській землі. Вони виконували наказ, залишалися вірними військовій присязі і жертвували своїми життями. Вони здійснили подвиг, подвиг, про який варто пам'ятати вічно. Сьогоднішня зустріч -- данина пам'яті всім, хто причетний до героїчної й трагічної афганської війни.

У числі тих, хто не повернувся з афганської війни, є імена наших земляків -Григорій Кшемінський та Віктор Корченюк. Після війни, у мирний час, пішли у вічність 40 воїнів-афганців з нашого району.

Донедавна афганську війну  називали останньою не тільки тому, що хотіли назвати її так, але й тому, що були  переконані в цьому .

Знову війна - на Сході України. Ніяк не сподівалися воїни-афганці, що поряд із собою через чверть століття побачать набагато молодших учасників бойових дій і самі знову відчують смертельний вишкіл війни уже на рідній українській землі, знову будуть втрати – Роман Бевз, Петро Кізім, Руслан Нищик, Віталій Шамрай, Олександр Грицаюк…

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув на чужій землі, в чужій країні, на чужій для нього війні.

Руслан Терещук та Микола Орендарчук подякували воїнам-інтернаціоналістам за мужність і самовідданість, виявлені під час виконаннявійськового обов’язку, особистий внесок у розвиток ветеранського руху,патріотичне виховання молоді та вручили Почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради.

Усі присутні мали нагоду прослухати чудовий концерт, підготовлений працівниками культури району.

Завершилися урочисті заходи поминальним обідом, де ветерани-інтернаціоналісти вшанували пам'ять своїх товаришів, які загинули в Афганістані або померли від ран.

Того ж дня в установах культури району відбулися тематичні заходи “Афганістан – моя кривава рана”. З метою патріотичного виховання учнівської молоді у загальноосвітніх закладах району проведено тематичні уроки, лекції та виховні години з історії війни в Республіці Афганістан та сучасних подіях на Сході України .

Ви тут: Home Новини району На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів