За даними Центру громадського здоров’я,

станом на 10:00 25 березня в Україні 113 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 29 нових випадків. Виявлено перші випадки інфікування у Волинській, Одеській, Луганській та Запорізькій областях.

Наразі коронавірусна хвороба зафіксована:

o        Волинська область — 1 випадок (виявлено за останню добу);

o        Запорізька область —  2 випадки (виявлені за останню добу)

o        Дніпропетровська область — 2 випадки;

o        Донецька область — 1 випадок;

o        Житомирська область — 2 (1 летальний) випадки;

o        Івано-Франківська область — 5 (1 летальний) випадків;

o        м. Київ — 31 випадок (з них 2 виявлено протягом останньої доби);

o        Київська область — 22 випадків (з них 7 протягом останньої доби);

o        Львівська область — 2 випадки;

o        Луганська область — 1 (виявлено за останню добу)

o        Одеська область — 1 (виявлено за останню добу)

o        Тернопільська область — 4 випадки (1 летальний), 2 з яких виявлено протягом останньої доби);

o        Чернівецька область — 38 (1 летальний) випадків, з них 13 виявлено протягом останньої доби;

o        Черкаська область — 1 випадок.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 25 березня 2020 року до Центру надійшло 185 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 941 повідомлення про підозру на COVID-19.

МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

З появою вірусу COVID-19 залишається багато невизначеностей щодо певних епідеміологічних, сероепідеміологічних (пов’язаних з ідентифікацією антитіл в популяції), клінічних і вірусологічних характеристик вірусу і пов’язаних з ним захворювань. Дослідження для оцінки цих характеристик в різних умовах мають вирішальне значення для поглиблення розуміння епідемічного процесу COVID-19. Вони також нададуть надійну інформацію, необхідну для уточнення моделей прогнозування та інформування про заходи громадської охорони здоров’я.

Таким чином, ВООЗ у співпраці з технічними партнерами адаптувала протоколи ранніх епідеміологічних досліджень по пандемічному грипу та MERS-CoV, щоб краще зрозуміти ці характеристики і то, як вони можуть використовуватися для інформування про заходи охорони здоров’я.

На сьогоднішній день п’ять ранніх основних сероепідеміологічних протоколів і форм збору даних доступні на веб-сайті Технічного керівництва ВООЗ COVID-19 Early investigations protocols.

Всі протоколи пропонують стандартизовану методологію, що дозволяє систематично збирати дані і біологічні зразки з урахуванням місцевих умов і характеристик спалаху і швидко обмінюватися ними в форматі, який можна легко систематизувати, табулювати і аналізувати в багатьох різних умовах по всьому світу.

Ви тут: Home Новини району Оперативна інформація про поширення інфекції COVID-19