08 липня заступник голови облдержадміністрації  Юрій Лесюк з робочим візитом відвідав Монастирищину.

      Високопосадовець  приїхав в район, щоб особисто ознайомитися із ситуацією, що склалася навколо терапевтичного відділення № 1 в смт.Цибулів, та поспілкуватися  з  громадськістю.

У ході спілкування заступник голови ОДА проаналізував ті зміни, що сьогодні відбуваються у сфері охорони здоров’я.

Юрій Лесюк повідомив, що відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 2020 року запроваджується програма медичних гарантій для всіх видів медичної допомоги. У межах цієї єдиної бюджетної програми буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету. Відтак, змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції на утримання закладів охорони здоров’я буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами з Національною службою здоров’я України за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Коментуючи питання закриття відділення, Юрій Миколайович наголосив, що відділення  має відповідати своєму статусу – надавати людям якісну медичну допомогу, а не виконувати соціальні функції, як це було донині. Загалом же перехід до світової практики в галузі охорони здоров’я передбачає крок до сімейної медицини, тобто створення амбулаторій ЗПСМ, які більше наближені до людей. Тобто, в приміщенні відділення буде функціонувати амбулаторія загальної практики сімейної медицини з відділенням денного стаціонару, де можна отримати медичні послуги. Також, буде можливість організовувати і денний стаціонар на дому.

Голова райдержадміністрації Ігор Миклащук повідомив поважному гостю, що наразі вже розпочаті роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації: проектною організацією зроблені обміри приміщення та затверджено перелік необхідних робіт по ремонту будівлі. Також, в процесі вирішення юридичне питання передачі будівлі до комунальної власності Монастирищенської районної ради.

Юрій Лесюк  наголосив, що  наразі існує економія коштів внаслідок проведення тендерних процедур по субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Тому, після проведення всіх необхідних робіт по виготовленню проектно-кошторисної документації, коли буде визначена сума для виконання всіх робіт,  Черкаська обласна державна адміністрація профінансує капітальний ремонт  амбулаторії загальної практики сімейної медицини в смт. Цибулів.

         Ігор Миколайович запевнив, що всі питання, які будуть виникати по вищезазначеному проекту, перебуватимуть на особистому контролі голови райдержадміністрації.

Ви тут: Home Новини району Заступник голови Черкаської облдержадміністрації Юрій Лесюк відвідав з робочим візитом Монастирищину