4 липня в Цибулеві, побіля приміщення терапевтичного відділення № 2, за ініціативи голови Монастирищенської РДА Ігоря Миклащука відбулась робоча зустріч голови Черкаської ОДА Романа Боднара із депутатами місцевої ради та активом населеного пункту. У зустрічі також взяли участь директор КНП «Монастирищенська ЦРЛ» Наталія Мороз та головний лікар КНП «МРЦ ПМСД» Людмила Редванська, медичні працівники амбулаторії та терапевтичного відділення № 2. Тижнем раніше Цибулів відвідав профільний заступник голови Черкаської ОДА Юрій Лесюк, який опікується питаннями охорони здоровя.

Очільники області відвідали район, аби особисто ознайомитись із важливістю реалізації для мешканців смт. Цибулів проекту ремонтних робіт й часткової реконструкції приміщення терапевтичного відділення №2. Також коротко озвучили основні аспекти змін у сфері охорони здоров’я. А головне, прокоментували ситуацію, що склалася навколо медичного закладу Цибулева вторинного рівня.

Як розповів голова РДА Ігор Миклащук, приміщення терапевтичного відділення (яке було власністю громади) депутати селищної ради передали на баланс комунальної власності районної ради. Саме прийняття такого рішення дало змогу подати заявку до Черкаської ОДА на отримання фінансування для проведення ремонтних робіт приміщення та на придбання службового автомобіля. Звичайно, частково фінансування проекту спрямується з бюджету району, але левова частка,90%, буде виділено з обласного. Нині остаточні юридичні питання передачі будівлі до комунальної власності Монастирищенської районної ради в процесі вирішення.

Зазначимо, що до початку зустрічі на об’єкті вже встигли попрацювати проектанти:провели заміри приміщення й затвердили перелік необхідних робіт з ремонту будівлі. Нині в стадії виготовлення проектно-кошторисна документація. До речі, кошти, в сумі 150 тисяч гривень, на її виготовлення надає меценат та бізнесмен краю Андрій Крохмаль. Отже, тепер справа піде значно скоріше. «Я не веду господарську діяльність на території Цибулівської сільської ради, але питання функціонування сучасної амбулаторії з денним стаціонаром важливе для жителів таких населених пунктів як: Цибулів, Владиславчик, Зюбриха, Княжики, Антоніна, Шарнопіль, Зарубинці. Тому якщо моя допомога сприятиме покращенню здоровя людей я завжди готовий її надати», - зазначив Андрій Аркадійович.

В ході зустрічі голова ОДА Роман Боднар зазначив, що нині в пріоритеті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) є розвиток сімейної медицини, тобто створення Амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Також він зауважив, що очікує від ремонтних робіт та часткової реконструкції: вже до кінця року має бути замінений дах, встановлені нові вікна. Інші роботи, а саме: внутрішній ремонт, встановлення пандусів, модернізацію системи опалення буде завершено у першій половині наступного року.

Профільний заступник голови ОДА Юрій Лесюк деталізував, що НСЗУ зацікавлена й фінансує лише виконання медичних функцій. А терапевтичні відділення в селах та селищах, за його словами, виконують аж 2функції: медичну та соціальну. Тому, реорганізовуючи терапевтичне відділення смтЦибулів у денний стаціонар, у мешканців не забирають можливість лікуватися, а лише видозмінюють її. Й замість відділення на 5-6 ліжкомісць, буде розгорнуто денний стаціонар на необмежену кількість місць. «Хочу також зазначити, що терапевтичні відділення у селах та селищах, - сказав Юрій Лесюк, - виконують лише підтримуючу функцію (крапельниці та інші незначні медичні маніпуляції). Якщо ж виникне серйозна загроза, життя тут не врятують. Оскільки відділення не забезпечені спеціалізованим обладнанням (наприклад, реанімаційним). При критичних станах пацієнти супровождуються в район, не інакше». За словами заступника голова ОДА, утримання терапевтичного відділення №2 вимагає ще й значних коштів з бюджету. А ось реорганізація у денний стаціонар дозволить заощадити додатково 1 млн 280 тисяч грн. І в цьому є безумовна користь. Наприклад, КНП «Монастирищенська ЦРЛ» зможе придбати додаткове устаткування для проведення  процедур. А це, в свою чергу, розширить її можливості й дозволить укласти з НСЗУ ще кілька пакетів документів на надання медичних послуг.

Акцентуємо увагу, що зустрічі відбулися в спокійній діловій атмосфері, адже, як зазначив селищний голова Юрій Калашник,цибулівчани перестали хвилюватися та заспокоїлися стосовно закриття відділення,оскільки на власні очі бачать, що підготовка до ремонтних робіт розгортається на повну.На об’єкті постійно присутні то голова РДА Ігор Миклащук, то представники проектних організацій. Мешканці смтЦибулів зрозуміли, що терапевтичне відділення №2 не закривають, а лише переформатовують». Очільник області зауважив, що громада не повинна стояти осторонь і має постійно контролювати перебіг робіт. На що громадський активіст Микола Олійник, завдяки якому провели Інтернет та водогін у медзаклад, відповів: «Я точно готовий ретельно наглядати за виконанням запланованого та  бути з інспекцією на об’єкті хоч щодня. Живу майже поруч: лише кілька хвилин городами і я вже тут».

В свою чергу, Катерина Лядецька, голова ради ветеранів Цибулева, висловила побажання: «Сподіваємось, ви зробите все, що наразі пообіцяли громаді». А депутат селищної ради Лідія Бузиновська уточнила в заступника голови ОДА, чи дає він 100% гарантії, що ремонт буде виконано. На що Юрій Лесюк відповів: «Ми підтримуємо ваше бажання у необхідності виконати ремонтні роботи, тим паче, що у нас є можливість вам посприяти у цьому». Але, як зазначив представник ОДА, подібний проект - справа не одного дня. Відразу після виготовлення проектно-кошторисної документації, коли буде визначена сума виконання всіх робіт, Черкаська ОДА готова відразу виділити субвенціїні кошти на окреслені вище роботи.

А взагалі, плани щодо цибулівського медзакладу - дуже амбітні. Після виконання ремонтних робіт, в нинішньому приміщенні амбулаторії планують розташувати: швидку медичну допомогу, аптеку. А ще є необхідність та бажання розмістити в будівлі й денне відділення соціальної адаптації терцентру. А ось в приміщенні колишнього терапевтичного відділення будуть функціонувати амбулаторія ЗПСМ та відділення денного стаціонару.

Звичайно,всі практичні питання, які виникнуть в процесі реалізації проекту, перебуватимуть на особистому контролі в головиРДА Ігоря Миклащука.

 

Ви тут: Home Новини району Капітальному ремонту Цибулівської амбулаторії бути!