За нашу рідну Україну,

Що зберегли за всі віки –

Низький уклін і тричі “СЛАВА!”

Українські захисники!

14 жовтня в Україні відзначається День захисника України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. Щорічне державне свято встановлено Указом Президента України № 806 від 14 жовтня 2014 року.

          У цей день ми вшановуємо воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність. Це свято пов’язане з розвитком війська від часів Київської Русі, українського козацтва, січових стрільців, УПА. Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором.

Книжкова виставка «Героям слава навіки», присвяченаДню українського козацтва та захисника України, презентується в Монастирищенській центральній районній бібліотеці. На виставці підібрані книги, які ілюструють історію Збройних Сил України від найдавніших часів до сьогодення.

Переглянути виставку  онлайн та ознайомитись з окремими її творами можна за посиланням: https://www.facebook.com/100004415718036/videos/1729141070576400

Історія цього свята має давню традицію. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо. 14 жовтня 1942 року вважається символічним днем утворення Української повстанської армії(УПА).

З початком сучасної російсько-української війни майже чотириста тисяч українців взяли зброю до рук у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань, щоб зупинити агресію Російської Федерації та відстояти незалежність України.

У День захисника України ми вшановуємо сучасних захисників України та героїв різних епох нашої історії. Це день, коли необхідно згадати загиблих вояків і подякувати всім громадянам, які присвятили життя захисту Української держави. Вічна слава Героям України!

Ви тут: Home Новини району За нашу рідну Україну