Анестезія — утрата чутливості нервів. Штучна анестезія застосовується для знеболення при хірургічних операціях, лікуванні зубів, травм, а також в інших областях медицини. Історія анестезії почалася в середині 19 століття — 16 жовтня 1846 року американський зубний лікар Томас Мортон провів операцію під ефірним наркозом. Так вперше було публічно продемонстровано успішне застосування анестезії для створення загального наркозу. В якості анестетика він застосував інгаляцію діетилового ефіру.

Тому 16 жовтня і заведено вважати Всесвітнім днем анестезії.

Засоби знеболювання існували у світі з давніх часів. Наприклад, індіанські племена використовували для зниження чутливості сік різних рослин. Також відомий давньогрецький лікар і філософ Діоскорид, який, подорожуючи разом з римською армією в часи імператора Нерона і займаючись медичною практикою, звернув увагу, що застосування заспокійливих ліків, приготовлених з мандрагори, дозволяє більш успішно проводити операції, що збільшувало шанси на одужання поранених воїнів. До речі, саме він першим застосував відомий сьогодні термін - «анестезія». Для переважної більшості людей чутливість до болю є істотним чинником, коли мова заходить про необхідну, іноді термінову медичну допомогу, особливо при оперативному втручанні. Перевищення больового порогу при хірургічних операціях для людини може стати фатальним результатом і це спостерігалося протягом багатьох сторіч.

У День анестезіолога ми приєднуємося до привітань на адресу всіх анестезіологів і бажаємо їм успішної медичної практики, дружного і злагодженого трудового колективу, а також сімейного щастя і радості!

Зі святом анестезіологів Вас!

Ви тут: Home Новини району 16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога