25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. В рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» Монастирищенська центральна районна бібліотека підготувала та провела відвертий діалог «Насильству немає виправдання» з учнями 10-А класу школи-ліцею «Ерудит».

Жінки у всьому світі потерпають від домашнього насильства більше, ніж від  пограбувань та в  автомобільних  катастрофах, разом  узятих. «Необхідно діяти, тому що кожен день незліченна кількість жінок піддається нарузі і насильству вдома – там, де вони повинні почуватися в безпеці. Необхідно діяти, тому що систематичне сексуальне насильство під час збройних конфліктів перетворилося в жахливе знаряддя війни», – заявив глава ООН. В результаті жорстокого поводження та домашнього насильства, жінки втрачають довіру, самоповагу та, нажаль, в більшості випадків й життя. Жінки по всьому світу стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані.

Щороку близько 10000 жінок в Україні гине від домашнього насильства. Ми маємо визнати, що проблема насилля в Україні існує.Тому в цей день доцільно й потрібно підіймати проблему проти насилля над жінками в суспільстві, шукати шляхи вирішення цієї проблеми, надавати адреси та телефони, куди можуть звертатись постраждалі, активувати роботу волонтерів-психологів, громадських організацій, та саме головне – донести до кожного, що не потрібно замовчувати цієї проблеми, що кожен може отримати допомогу, а кривдник буде покараний, інформувати населення, проводити роботу з молоддю у вихованні поваги один до одного, подоланні булінгу, як однієї з форм насилля, яка має руйнівний характер для формування особистості. Завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є!Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки –це не міф, а реальна проблема,  від якої навіть сьогодні, у 21 сторіччі, потерпають українські жінки. 

Ви тут: Home Новини району Турбота про жінку – впевненість у майбутньому