Сьогодні в приміщенні КНП «МЦРЛ» відбулась знакова для краю подія - благодійний Фонд Рината Ахметова передав для потреб нашого медичного закладу ювілейний 185-й апарат штучної вентиляції легень, який так необхідний в умовах боротьби з ковід-19. Вручення цінного подарунку відбулось за участю заступниці голови Черкаської ОДА з питань медицини, освіти та сфери соціального захисту населення Лариси Кошової, голови РДА Ігоря Миклащука, міського голови Олександра Тищенка, директора КНП «МЦРЛ» Наталії Мороз та колег – лікарів медзакладу.

Сертифікат про передачу апарату ШВЛ для потреб монастирищенської галузі медицини від Фонду Рината Ахметова Наталії Мороз передала менеджер проєкту та програм медицини фонду Катерини Свириденко, яка зауважила: «Боротьба з коронавірусом продовжується. Ми бачимо, як стрімко пандемія набирає обертів і б’є рекорди. Тому наш Фонд працює задля об’єднання зусиль та підтримки медицини заради порятунку людських життів».

— Ще у лютому Ринат Ахметов виділив 300 млн грн на допомогу країні в боротьбі з COVID-19, - зауважила пані Катерина. – І пріоритетним елементом цієї допомоги в рамках проекту Фонду «Боротьба з COVID-19» стало придбання для українських лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Саме в цих апаратах країна мала найбільшу потребу для лікування вже найважчих пацієнтів.

Що являє собою цей апарат, який відтепер матимете на озброєнні у своїй лікарні?

Це – реанімаційне обладнання з числа найбільш сучасних у світі. Більше того, воно просте у використанні та в значній мірі виключає вплив людського фактору. В левову частину лікарень України ШВЛ такого високого класу надходять вперше.

До прикладу, за допомогою інтелектуального режиму, апарат самотужки аналізує стан пацієнта та обирає найбільш оптимальний рівень подачі кисню.

Таких апаратів наразі від Фонду передано тільки у дві лікарні Черкащини: вашу та Уманську. Тому відтепер на озброєнні вашого чудового медичного закладу – суперсучасний апарат, який буде завжди актуальним. І після закінчення пандемії, він використовуватиметься для порятунку життя важкохворих пацієнтів. Тому, будь ласка, користуйтесь і залишайтесь здоровими!

— Користуючись нагодою, хочу подякувати засновнику Фонду Ринату Ахметову за безцінний подарунок для нашого медичного закладу, - сказала Наталія Мороз. – Нині всі ми переживаємо непрості часи в боротьбі з недугою ковід-19. Маємо чудовий медичний колектив, який, як на передовій, веде власну війну за життя та здоров’я пацієнтів. Але нам бракує сучасного обладнання, яке дасть можливість збільшити шанс пацієнтів на швидке одужання. Такий суперсучасний апарат, аналогів якому у нас справді немає, дасть можливість лікареві почуватися озброєним у боротьбі зі страшною недугою.

— Нам приємно, що сьогодні Монастирищина долучилася до числа медичних закладів, де, завдячуючи Фонду Рината Ахметова, буде працювати апарат ШВЛ нового покоління. Маємо вже цілий список пропозицій для Фонду і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю, - зауважив голова РДА Ігор Миклащук.

— 185-ть – це щаслива цифра, яка подарує шанс на життя не одній людині, - сказала Лариса Кошова. – Приємно, що до когорти меценатів області у спільній справі в боротьбі з ковідом, сьогодні долучився і Фонд Рината Ахметова. Наразі нам потрібна допомога, адже мова йде про людське здоров’я та життя. І кожна добра справа – це прояв порядності, людської гідності та милосердя. Поруч зі мною стоять мої колеги – медики, яким я щиро вдячна за ту надважку працю, в умовах пандемії, яку вони спільно виконують. Дай, Боже, вам усім міцного здоров’я.

— Скільки дивився канал «Україна – 24», думав, коли журналісти доберуться і до нашої Монастирищини, - зауважив міський голова Олександр Тищенко. – І ось сьогодні маємо таку нагоду спільно долучитися до справи отримання на озброєння КНП «МЦРЛ» сучасного апарату ШВЛ, про який і не могли мріяти. У нас справді прекрасні висококласні спеціалісти, проте бракує обладнання, яке б збільшувало потенційні можливості медиків у лікарській діяльності. Тому вдячні Фонду Рината Ахметова за неоціненний подарунок.

Наприкінці зустрічі Катерина Свириденко передала лікарям захисні костюми, пошиті по спецзамовленню, відповідно розмірів. Це - ще один дарунок від команди Фонду Рината Ахметова. До слова, подію в стінах ЦРЛ фіксувала знімальна група каналу «Україна 24». Тож, слідкуйте за анонсами.

( матеріал щотижневика "Алекс" )

 

Ви тут: Home Новини району Сьогодні благодійний фонд Рината Ахметова передав для потреб КНП «МЦРЛ» ювілейний 185-й апарат штучної вентиляції легень