Ці слова хоч і споріднені між собою, але дуже лихі і страшні, та все ж таки історія та суспільство поєднали їх в одне. В жорстоке та страшне слово, голодомор, яке пережив наш нарад.

      Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодний Мор, який забрав життя мільйонів наших земляків.

      Жорстокість Голодомору полягає передусім у тому, що голод не був наслідком стихійного лиха, посухи або неврожаю, він став результатом навмисної політики більшовицького режиму. Голодомор був штучно створений і аналоги подібним злочинам у світовій історії як за масштабом, так і за жорстокістю й цинізмом методів його здійснення важко знайти. Спеціальні групи ходили по хатах українських сіл і забирали навіть останні півсклянки пшона! Люди вмирали від голоду, а  держава в цей час відправляла мільйони тонн зерна до інших країн… Україна втратила 10 мільйонів людей! Але всі ці підрахунки приблизні, бо довгий час про Голодомор не говорили, а документи, які розповідали  про нього, знищували.

      Така політика більшовицького режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН про геноцид. Тому голодомор – штучно організований у 1932-1933 роках голод – був геноцидом українського народу.

      Щоб вшанувати День пам’яті жертв Голодомору, в читальній залі районної бібліотеки для дітей оформлено книжкову виставку – пам'ять: «Через геноцид до самобутності», на якій представлені видання книжок, що висвітлюють історичні факти часів Голодомору, спогади людей, які пережили голод в Україні, яким вдалося вижити в трагічні часи. Також для відвідувачів бібліотеки проведено свічу пам’яті: «Щоб не плакали душі голодні свічу пам’яті ти запали». 

      Бібліотекар розповіла  дітям про ті далекі події та закликала дітей долучитися до загальнодержавної хвилини мовчання та загальнонаціональної акції – “ Запали свічку ”. Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безвинних, - не підлягає забуттю.         

Ви тут: Home Новини району “Щоб не плакали душі голодні свічку пам’яті ти запали” Голодомор. Голод і мор.