Остання субота листопада – День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні. Вшановуючи тих, хто загинув у страшні роки, Монастирищенська центральна районна бібліотека підготувала і провела ряд заходів.

      Година жалоби «І пам’яті свіча не згасне…» була проведена для здобувачів освіти професійного ліцею.

      Молоді розказано про страшні факти голодоморів в Україні, їх причини та наслідки, презентовано видання, в яких розкриваються злочини тоталітарної системи та зачитано свідчення очевидців тих страшних подій. Все це викликало у молоді багато роздумів: про життя, історію своєї країни, про минуле, сьогодення і майбутнє. Серце кожного наповнилося смутком та біллю за невинно загубленими людьми, нашими співвітчизниками. Голодомори в Україні – безпрецедентний злочин радянської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу.

      Година пам’яті «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця»  була проведена для старшокласників школи-ліцею «Ерудит». Бібліотекар презентувала ряд видань, в яких зібрано матеріали про голодомори в Україні, розказала дітям, що за різними даними, у 1932-1933 роках від Голодомору загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів. В самому СССР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився.У виконанні Тертичного Ростислава, Качанівської Вікторії та Пастухової Дарини звучали вірші присвячені цій темі. Захід супроводжувався книжковою виставкою, на якій були представлені фотоматеріали про Україну часів голодомору, фотографії людей, яким вдалося вижити в ті трагічні часи, репортажі з життя селянства.

      В фоє бібліотеки для відвідувачів книгозбірні функціонує книжкова виставка-досьє «Голодомор. Великий злам». Інформативне наповнення виставки містить видання книг, в яких закарбовані спогади очевидців, свідчення у документах та дослідження істориків, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної катастрофи українського народу 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. Крім документальних та публіцистичних матеріалів, на книжковій виставці представлені художні твори, присвячені темі голодоморів в Україні.

      Районною була підготовлена онлайн-презентація книг «Голодомор мовою фактів», які є в районній книгозбірні. Виставку  можна переглянути за посиланням:  https://libmonastyryscheblogspot.blogspot.com/ та https://www.facebook.com/100004415718036/videos/pcb.1771902802966893/1771899119633928/ В презентованих виданнях розкриваються причини та наслідки однієї з найбільших трагедій в історії людства, називаються винуватці цього страшного злочину та свідчення очевидців, які пережили ті страшні роки. Матеріали з виставки будуть корисні всім, кому небайдужа доля України, хто цікавиться її історією та вболіває за майбутнє.

      Колектив Монастирищенської центральної районної бібліотеки закликає всіх долучитися Всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті». Свічка пам'яті – ще один символ до Дня пам'яті жертв Голодомору, яка запалюється о 16.00 28 листопада й супроводжується хвилиною мовчання, усвідомивши, наскільки дорогим даром є життя і як треба цінувати кожну хвилину, яку воно дарує... Всесвітня акція «Запали свічку пам'яті» єднає всіх людей світу в пам'ять про жертв Голодомору 1932-33 років – ґеноциду українського народу. Голодомор  – одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, - не підлягає забуттю…

Ви тут: Home Новини району І пам’яті свіча не згасне…