Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Великий голод 1932-1933 років в Україні забрав життя від 7 до 10 мільйонів невинних людей, на Монастирищині – близько  8 тисяч…

Щороку, в четверту суботу листопада, Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі могили або колективні.  

У рамках районних заходів із вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, 28 листопада голова райдержадміністрації Ігор Миклащук, міський голова Олександр Тищенко та громадськість міста поклали квіти та траурні композиції із квітів до знаку жертвам Голодомору в Україні та  запалили свічки.

      На знак вшанування світлої пам’яті жертв голодоморів в Україні  була  оголошена хвилина мовчання та звертання  до монастирищан о 16 годині засвітити і поставити свічку на підвіконня. Цих вогників має бути якнайбільше. Вони потрібні для кожного, вони  символізують нашу скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів наших українців. Ці вогники зігріють душі загиблих. Це - знак  нашої пам’яті. Це – символ очищення задля нашого майбутнього. Ми живемо. Живе наш народ. Так буде завжди!

         Панахиду  за померлими з голоду відслужив   протоієрей отець Олег Селецький.

         Цього дня в кожному населеному пункті  приєдналися до вшанування пам’яті мільйонів загиблих співвітчизників, провівши поминальні, жалобні заходи. Покладеними квітами до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів монастирищани пом’янули своїх рідних, близьких…Бо ж, практично, немає таких сімей, які б не постраждали від голоду 1932-1933 років.

          Протягом листопада у школах, бібліотеках та музеях організовано й проведено низку уроків-реквіємів для учнівської молоді, громадськості. 

Ви тут: Home Новини району Монастирищина вшанувала пам'ять жертв Голодоморів