Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

     Одним з головних питань у регулюванні відносин у сфері державної реєстрації прав є строки проведення державної реєстрації речових прав та їх обтяжень. У ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначені строки державної реєстрації прав.

Так, Законом передбачено, що:

1) Державна реєстрація права власності та інших речових прав (крім іпотеки) проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

2) Державна реєстрація обтяжень, іпотек речових прав проводиться у строк, що не перевищує двох робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

3) Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії нотаріусом проводиться невідкладно після завершення нотаріальної дії.

4) Внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав у паперовій формі здійснюється у строк, що не перевищує одного робочого дня з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

5) Зупинення реєстраційних дій, внесення запису про скасування державної реєстрації прав, внесення запису про скасування рішення державного реєстратора здійснюється у строк, що не перевищує 2 години з часу реєстрації відповідної заяви/рішення суду в державному реєстрі прав.

Строк, визначений у днях, обраховується з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

     Строк, визначений у годинах, обраховується з часу реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

     Слід зазначити, що за державну реєстрацію права власності, проведену у строки менші, ніж передбачені ст.19 цього Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

-           1 прожитковий мінімум для працездатних осіб – у строк 2 робочі дні;

-           2 прожиткових мінімуми для працездатних осіб – у строк один робочий день;

-           5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – у строк 2 години.

           За державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки), проведену у строки менші, ніж передбачені ст. 19 цього Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

-           0,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб – у строк два робочі дні;

-           1 прожитковий мінімум для працездатних осіб – у строк один робочий день;

-           2,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб – у строк 2 години.

Ви тут: Home Державний реєстратор «Строки державної реєстрації прав»