Згідно із частиною першою статті 122 Земельного Кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України  Головне управління відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.

 

З метою отримання земельної ділянки у власність військовослужбовець звертається з клопотанням до:

-         головного управління Держгеокадастру в області за місцем розташування земельної ділянки, якщо бажана земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності;

-         відповідної сільської (селищної) або міської ради, якщо бажана земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту;

-         відповідної районної державної адміністрації, якщо бажана земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту та не відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності і необхідна для індивідуального дачного будівництва.

До клопотання про отримання у власність земельної ділянки учаснику АТО необхідно обов’язково додати наступні документи:

–належним чином завірена копія паспорту громадянина України;

–належним чином завірена копія ідентифікаційного коду фізичної особи –платника податків;

–викопіювання з кадастрової карти (плану), на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;

– належним чином завірена копія документу, що посвідчує участь в антитерористичній операції (посвідчення).

За результатами розгляду клопотання Головним управлінням Держгеокадастру в області протягом одного місяця приймається рішення (розпорядження, наказ) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який є підставою для замовлення такого проекту у ліцензованій землевпорядній організації.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін, але не більше 6 місяців.

Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню Головним управлінням Держгеокадастру в Черкаській області, а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту з сільською, селищною, міською радою.

Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Процедуру державної реєстрації земельної ділянки встановлено пунктами 107-115 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Відповідний орган виконавчої влади (Головне управління Держгеокадастру в Черкаській області) або орган місцевого самоврядування (міська, селищна, сільські ради), який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом,   після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Зазначимо, що (згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України) учасники АТО та члени їх сімей у межах норм безоплатної приватизації можуть отримати ділянки:

для ведення садівництва –не більше 0,12 га;

для ведення особистого селянського господарства –не більше 2,0 га;

для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах –не більше 0,25 га, в селищах –не більше 0,15 га, в містах -не більше 0,10 га;

для індивідуального дачного будівництва -не більше 0,10 гектар.

Ви тут: Home Для учасників АТО та членів їх сімей Земельні ділянки для учасників АТО