На сьогодні є досить актуальною проблема вживання алкогольних, тютюнових виробів неповнолітніми. Однією з головних причин є недотримання законодавства продавцями даних виробів, їх легковажне ставлення до заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім.

            Крім того, досить часто і самі батьки є негативним прикладом для наслідування для своїх дітей, в інших випадках батьки просто не цікавляться життям своїх дітей, тим самим допускаючи випадки вживання заборонених речовин.  Зокрема, Закон України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту  етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових  виробів”, а саме, стаття 15-3 передбачає заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років.

        Продавець  зобов'язаний отримати у покупця паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

      Нажаль трапляються непоодинокі випадки продажу сиртних напоїв неповнолітнім, так нещодавно в результаті спільного профілактичного реду 13.01.2016 року виявлено факт продажу слабоалкогольних напоїв неповнолітній особі продавцем бару «Кримські вина», чим продавець порушила вимоги ст. 156 КУпАП «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами», в результаті чого  складено протокол працівником ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області на працівника бару.

         За дані неправомірні дії передбачена адміністративна відповідальність - за продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну до суб'єкта господарювання застосовується штраф. Також на підставі ст. 15 вищевказаного закону такому суб'єкту господарювання анулюється раніше видана ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоям.  Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності відповідно статті 156 КУпАП і також сплачує штраф.

       Політика держави, спрямована на охорону здоров’я неповнолітніх, щодо сприяння та підтримки здорового образу життя, забезпечить збереження генофонду українського народу.

Ви тут: Home Молодіжна та сімейна політика, спорт Служба у справах дітей Заборона на продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім