Монетизація субсидій – це правильний крок

на шляху підвищення соціального захисту людей

та відповідального і ефективного споживання ресурсів

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

Монетизація – це процес переходу від перерахування субсидій у безготівковому вигляді на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг до надання субсидій громадянам у грошовій формі.

Мета монетизації – створити прозорий механізм надання житлових субсидій і стимулювати громадян до ощадливого споживання.

Залишки невикористаної субсидії, які утворюються за рахунок економного споживання води, теплової енергії, газу і електроенергії, одержувачі субсидії зможуть використати на власні потреби.

Запроваджується дві моделі монетизації: безготівкова грошова форма і готівкова форма.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 субсидії у безготівковій грошовій формі надаються громадянам, які звернулися за призначенням субсидії після 1 січня 2019 року і яким вона призначена не раніше як з січня 2019 року. Така форма надання субсидій передбачає розрахунки за призначеними субсидіями через Ощадбанк і виплату залишку невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк за результатами опалювального сезону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 впроваджується готівкова форма надання субсидій для громадян, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 р., а також тим, що звернулися після 1 січня 2019 р., але житлова субсидія їм призначена з 2018 року. Кошти субсидії, починаючи з житлової субсидії за лютий 2019 року, виплачуватимуться безпосередньо громадянам, які самостійно сплачуватимуть за використані житлово-комунальні послуги.

Таким чином, буде здійснена реалізація паралельно двох моделей монетизації, і за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо подальших дій.

Ви тут: Home Соціальний захист Види допомог Монетизація житлових субсидій