12 червня депутати зібралися для продовження роботи тридцятої сесії обласної ради. 

      У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Вельбівець, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голови районних рад, райдержадміністрацій та ОТГ, зокрема, голова Монастирищенської райдержадміністрації Олег Недогодакерівники центральних органів виконавчої влади в області, представники засобів масової інформації та громадськості.

Оскільки на сесії були присутні представники громади Уманського та Христинівського районів, після голосування було надано можливість виступити їх представникам. Головною вимогою громади та керівників колективних сільськогосподарських підприємств сіл Родниківка Уманського та Ягубець Христинівського районів стало звільнення з посади начальника Держгеокадастру в Черкаській області Ольги Залоги, яка, на їх думку, блокує розпаювання землі у цих селах.

Депутат обласної ради, голова облдержадміністрації Олександр Вельбівець підтримуючи позицію громади, наголосив, що ні у нього, як голови Черкаської ОДА, ні у першого заступника голови обласної ради Валентина Тарасенка та у всього депутатського корпусу обласної ради на сьогодні немає відповідних повноважень звільняти чи призначати на посаду керівників обласного Держгеокадастру. Виключними повноваженнями депутатів є схвалення відповідного звернення до вищого керівництва Держгеокадастру в Україні, вищих органів державної влади з проханням розглянути це питання. Як підтвердив Валентин Тарасенко, таких звернень депутатами вже схвалено два. Перше з них не знайшло відповідної реакції, останнє (схвалене в ході першого пленарного засідання тридцятої сесії обласної ради) направлено на розгляд.

Після оголошення складу секретаріату та ухвалення лічильної комісії, депутати перейшли до внесення змін до порядку денного. Ряд невдалих спроб змінити порядок розгляду питань та дискусії щодо роботи депутатського корпусу загалом завершились перереєстрацією. В результаті кворуму для подільної роботи сесії виявилось недостатньо.

Валентин Тарасенко, за погодженням із керівниками фракцій, оголосив перерву в засіданні до 21 червня 2019 року.

Ви тут: Home Новини району Розгляд питань порядку денного чергової сесії обласної ради перенесено на наступний тиждень